Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

Türkiye için en uygun olan Yönetim sistemi Başkanlık sistemidir
 
Turkiye-icin-en-uygun-olan-Yonetim-sistemi-Baskanlik-sistemidir
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Kayseri’de MÜSİAD Kayseri Şubesi’nin düzenlediği ‘Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi’ konulu panele, Memur-Sen Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İstiklal Marşı ve Çanakkale Zaferi konulu mektup yarışmasına katıldı. Ayrıca AK Parti Kayseri İl Başkanlığı’nda Basın Toplantısı düzenleyip akabinde Vatandaşların sorunlarını dinleyip onları çözmek için gerekli adımları atacağını belirtti.

AK Parti Kayseri İl Başkanlığı Basın Toplantısı ve Vatandaşlarla Görüşme

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, partisinin il teşkilatında düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulunda kabul edilen 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu görüşmeleri hakkında değerlendirmelerde bulundu “Bundan sonra TBMM gündemine gelecek önemli konulardan birinin milletvekili dokunulmazlıkları, diğerinin de yeni anayasa çalışmaları olduğunu vurgulayan Karayel, şöyle devam etti: “Dokunulmazlıkların kaldırılması gerektiği Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından ifade edildi. Biz de AK Parti olarak meclise gelen dokunulmazlık fezlekeleri konusunda gereken adımları atacağız. Hiç kimse milletvekillerine kürsüde görüşlerini ifade etmeleri, bu milletin, memleketin menfaatine olan hususları dile getirmeleri için verilen hakkı kötüye kullanılmasını mazur görmemezi beklemesin.

Hukukun temel kaidelerinden bir tanesi hakkın kötüye kullanılması yasağıdır. Dolayısıyla milletvekillerinin görüşleri ne olursa olsun meclisin kürsüsünden, sahada güvenlik güçlerimiz terörle son derece ciddi şekilde mücadele ederken, terörün belini kırarken siyasi arenada onlara destek olmaya çalışmamalıdır. Yapılan haksızlıkları ve hukuksuzlukları, milleti, memleketi bölme çabalarını meşru göstermek için çaba içerisinde olmamalıdır. Bu anlamda fezlekelerin kabul edilmesi hususunda gereken desteği vereceğimizi ifade etmek istiyorum."

Karayel, yeni ve sivil bir anayasa yapma zamanının geçtiğini dile getirerek, AK Parti olarak öncelikli konularından birinin yeni ve sivil anayasa yapılması olduğunu anlattı.

CHP'nin Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun adeta masa devrilerek ortadan kaldırıldığını belirten Karayel, "Daha usul konusundaki tartışmalar sürerken masanın yıkılmış olması, komisyonun ortadan kaldırılmış olması, 'Başkanlık sistemi bizim kırmızı çizgimizdir' diyerek daha esasa girilmeden bu komisyonun dağıtılmış olması muhalefet partilerinin ne kadar iyi niyetli olduğunu göstermektedir" dedi.

Karayel, başkanlık sistemine de değinerek, şunları ifade etti:

"Başkanlık sistemi, şu an Cumhurbaşkanı ve Başbakanın yetki ve sorumluluklarını üzerinde taşıyan, cumhurbaşkanımız gibi halk tarafından seçilmiş ismi 'başkan' olan bir yönetici tarafından sistemin idare edilmesidir. AK Parti'nin öngördüğü Türk tipi başkanlık sistemidir. Ülkemizin mevcut yapısının devam etmesi, bu yapının üzerinde Başbakan ve Cumhurbaşkanın değil direkt halk tarafından seçilmiş bir başkanın yürütmenin başı olarak devleti idare etmesini öngörmektedir."

Koalisyon riskini ortadan kaldıran başkanlık sisteminin getirilmesinin Türkiye'ye yapılabilecek en büyük hizmet olduğunu savunan Karayel, "Biz şahıslar için sistem değiştirmiyoruz, şahıslar için sistem kurmuyoruz. Torunlarımız ve torunlarımızın torunları için, daha ileriye gidebilmemiz için, ülkemizin bekası için sistem kurmamız gerektiğini çok iyi bilen ve bütün siyasi risklerine rağmen ülkenin menfaati neyi gerektiriyorsa o konuda bütün adımları atan bir parti olarak, başkanlık sistemini de milletimizin huzuruna getireceğiz. İnşallah mecliste referandum için gereken çoğunluğu bularak milletimizin huzuruna getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Karayel, terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarda şehit olan güvenlik güçlerine Allah'tan rahmet, gazilere de acil şifalar dileyerek, hükümet olarak Türkiye'den terör temizlenene kadar mücadelelerinin süreceğini sözlerine ekledi.

Milletvekili İsmail Emrah Karayel, toplantının ardından "nöbetçi vekil" uygulaması kapsamında, vatandaşların sorunlarını dinleyip onları çözmek için gerekli adımları atacağını belirtti.

MÜSİAD Kayseri Şubesi "Yeni Anayasa ve Başkanlık" paneli

MÜSİAD Kayseri Şubesi tarafından düzenlenen ‘Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi’ konulu panele konuşmacı olarak, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel,  Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramazan Çağlayan, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk Bilir, Kırıkkale Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Adnan Küçük katıldı. Panelin moderatörlüğünü  Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat Doğan üstlendi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel panelde yaptığı konuşmasında, yeni Anayasa çalışmaları ile başkanlık sisteminin, şu anda ülkenin en önemli hususlarından biri olduğunu vurgulayarak "Koalisyon riskini, istikrarsızlık riskini ortadan kaldıracak en önemli sistem başkanlık sistemidir. Şu an biz başkanlık sistemini istiyoruz. Çünkü 7 Haziran seçimlerinden sonra görüldüğü üzere, bu kadar güçlü bir parti ve bunca milletvekili ortada iken, devamında yaşanan ekonomik ve siyasi çalkantılar ortadadır. 2001 ve 1999 krizleri hepimizin yakinen yaşadığı ve ülkemizin kara günler olarak değerlendirdiği günler. Ondan önce zayıf partilerden oluşan zayıf koalisyonlardan ortaya çıkan iktidarların da ülkemizi nerelere getirdiği ortada. Dolayısıyla istikrarsızlık riskini ortadan kaldıracak en önemli sistem başkanlık sistemidir.”

Milletvekili Karayel, başkanlık sistemi karşısında iki tür karşı duruş olduğunu söyledi. Bir kesimin, başkanlık sisteminin uygulanması halinde ülke bölünecek endişesi yaşadığını kaydeden Milletvekili Karayel, “Diğer karşı çıkan ekibin de, ‘Bu diktatörlük getirecektir, Başkan dediğiniz bütün yetkiyi elinde bulunduracaktır.’ diyerek başka bir tabanı manipüle etmeye çalıştıklarını görüyoruz. Baktığınız zaman sisteminizi düzgün kurduğunuz zaman Başkanlık Sistemi dediğiniz, bir anayasanın sadece yürütme ile ilgili kısmını oluşturmakta.

Başkanlık dediğiniz şey, diktatörlüğe sebep olmaz. Demokrasinin önemli hususlarından biri olan güçler ayrılığı ilkesini destekler, dolayısıyla ülkemizde demokrasiyi tahkim etmek anlamında önemli bir çığır açar. Meclis’in başkanı görevden alamadığı, başkanın da Meclis’i lağvedemediği bir sistemden bahsediyoruz, dolayısıyla bu sistem diktatörlüğe izin vermez.

AK Parti olarak bu çalışmayı hiçbir kimsenin çıkarı ve bir makama gelmesi için yapmıyoruz; biz bunu, torunlarımızın, torunlarımızın torunlarının, daha rahat, daha gelişmiş bir ülkede, muasır medeniyet seviyesinin ötesine geçmiş bir ülkede yetişmesi için yapıyoruz. Bu dünya, Sultan Süleyman’a kalmamışken, AK Parti olarak, memlekete hizmet için çalışırken, bu sistemi bir kimsenin çıkarı için istediğimizi söylemek, en hafif ifadesiyle AK Parti’ye haksızlık olur.” ifadelerini kullandı.

Memur-Sen Kayseri İl başkanlığı  İstiklal Marşı ve Çanakkale Zaferi konulu mektup yarışması

Memur-Sen Kayseri İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İstiklal Marşı ve Çanakkale Zaferi konulu mektup yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen programla verildi.

Memur-Sen İl Başkanlığı tarafından ’Çanakkale Destanından İstiklal Marşı’na Uzanan Yol Programı’ düzenlendi. Melikgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Memur-Sen İl Temsilcisi Aydın Kalkan, Memur-Sen Kadınlar Komisyonu İl Başkanı Ayten Özsoy, Memur-Sen üyeleri, ödül alacak öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunması ile devam etti. AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel yaptığı konuşmasında İstiklal Marşı ve Çanakkale Zaferi’nin ruhunun yeni nesillere en güzel şekilde aktarılmasının önemini vurguladı. Düzenlenen program, yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

12 – 13 Mart 2016

İlgili Resimler