Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

Milletimizin Başkanlık Sistemine destek vereceğine inanıyoruz
 
Milletimizin-Baskanlik-Sistemine-destek-verecegine-inaniyoruz
Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, vatandaşın başkanlık sistemini destekleyeceğine inandıklarını söyledi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı tarafından koordine edilen nöbetçi vekil uygulaması kapsamında vatandaşların sorularını yanıtladı. Öncesinde basın toplantısı düzenleyen Karayel, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

TBMM’de çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Karayel, “Türkiye’mizin gündemi gayet yoğun. TBMM olarak 1 aydır Avrupa’ya vizesiz seyahat için yapılan anlaşmalar gereği onaylanması gereken yasalar için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah ondan sonrada Avrupa’ya olan vizeler kalkacak” dedi.

Anayasa komisyonunda ki çalışmaların devam ettiğini, muhalefetin çalışmaları engellediğini kaydeden AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, “Muhalefetin her türlü engellemesine rağmen çalışmanın yüzde 95’ini tamamladık. Önümüzde ki hafta içerisinde de u çalışmalar tamamlanacak. Dokunulmazlıkların kaldırılması için düğmeye bastık. Komisyon çalışmaları sırasında HDP’nin sürecin provoke etmesi için yaptığı açıklamaları tasvip etmedik. HDP terör saldırılarını kınamamış, desteklemiş milletvekilleri bulunan bir parti. Biz partileri zan altında bırakmak istemediğimiz için dokunulmazlıkların kaldırılması için talep aldı.

Milletimizden de bu talepleri aldık ve çalışmalar başladık. Komisyondaki çalışmaların devam etmesi için yoğun çaba sark ediyoruz. Geçici düzenleme ile birlikte mecliste fezlekesi olan milletvekillerin o düzenleme yasalaşıncaya kadar milletvekillerin hakkında dava açılması için düzenleme yapılıyor. Muhalefet partileri bu işi sulandırarak kendilerine menfaat elde etmeye çalıştılar. AK Parti kendi milletvekillerinin dokunulmazlıkları için de bu adımı attı.” şeklinde konuştu.

Anayasaya değişikliği ile ilgili çalışmaların devam ettiğini kaydeden Karayel, başkanlık sistemini halkın destekleyeceklerine inandıklarını söyleyerek “Partimizin gerekli kurulları bu konu üzerimde çalışıyor. Toplumun her kesiminin bu konuda ki görüşleri alınıyor. Halkımızın başkanlık sistemini destekleyeceğine inanıyoruz.” dedi.

1 Mayıs kutlamalarına da değinen Karayel, sözlerini şöyle tamamladı:
“1 Mayıs şimdiye kadar barış ve demokrasi şöleni yerine milletin seçilmiş temsilcileri ile hükümetle hesaplaşma ve sol örgütlerin çatışması ile yapılıyor. 1 Mayıs’ın Gezi’nin devamı şeklinde yapılmasına asla izin vermeyeceğiz. Biz 1 Mayıs’ resmi tatil olarak ilan ettik ve bu süreçte onların arkalarında olduğumuzu göstermiş olduk. Bu bayramla alakalı CHP’nin ciddi endişelerinin olduğunu görüyoruz. Bu bayramı diğer bayramlarımız gibi barış ve kardeşlik içerisinde katkı verecek bir bayram olduğunu biliyoruz.”

30 Nisan 2016

İlgili Resimler