Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
[email protected]

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler İstanbul Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

Kayseri Milletvekilimiz Sayın Mustafa Elitaş'a Ekonomi Bakanlığı'nda Başarılar

Kayseri Milletvekilimiz hemşerimiz Sayın Mustafa Elitaş Ekonomi Bakanlığı'na getirilmiştir. Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olsun. Sayın Bakanımıza görevinde başarılar dilerim.
 

Ekonomi Bakanımız Sayın Mustafa ELİTAŞ Kimdir

Elitaş, 1957 yılında Kayseri'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri'de tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi İktisat ve Maliye Bölümü'nden mezun oldu.

Öğrencilik döneminde bir firmada iki yıl muhasebe ve pazarlama biriminde çalışan Elitaş, 1983'ten 2000 yılına kadar özel bir şirkette genel müdür ve yönetim kurulu başkanlığı yaptı, 2001 yılında kendi iş yerini kurdu.

Elitaş, Türkiye İhracatlar Meclisi'nde, Elif TV yönetim kurulunda, Mülkiyeler Birliği, Sanayiciler Derneği, Sanayi Odası, Huzur Evi Derneği, KAYSİAD gibi dernek ve kuruluşlarının yönetim kollarında ve üyeliklerinde bulundu.

22, 23 ve 24. dönemlerde AK Parti milletvekili olarak Meclis'e giren Elitaş, 23 ve 24. dönemde partisinin grup başkanvekilliği görevini üstlendi. AK Parti'nin "3 dönem kuralı" dolayısıyla 25. Dönem'de listeye giremeyen Elitaş, son seçimlerde tekrar Kayseri'den milletvekili seçildi.

İyi derecede İngilizce bilen Elitaş, evli ve dört çocuk babasıdır.