Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

Kayseri Demokrasi mitingine 250 bine yakın kişi katıldı
 
Kayseri-Demokrasi-mitingine-250-bine-yakin-kisi-katildi
81 il ile birlikte aynı anda Kayseri Cumhuriyet Meydanı'nda da yapılan Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Vali Süleyman Kamçı, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Emrah Karayel, , Hülya Nergiz ve Sami Dedeoğlu, İsmail Tamer ,CHP Kayseri Milletvekili Coşkun Arık, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti, CHP ve MHP İl Başkanları, üniversite rektörleri, ilçe belediye başkanları, oda ve dernek başkanları, bürokratlar ve vatandaşlar katıldı.

"TÜRK DEMOKRASİ TARİHİNDE BİR MİLAT"

"Erciyes'in eteklerinde vatan için, bayrak için, ezan için günlerce nöbet tutan sevgili hemşehrilerim" ifadeleriyle sözlerine başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, "Alçakça planlanan ve gözlerini kırpmadan millete saldıran darbe girişimine, milletin iradesini gasp etmeye kalkışanlara pabuç bırakmadık" dedi. Milli iradeye sahip çıkıldığını ve hainlere teslim olunmadığını ifade eden Başkan Çelik, vatandaşların partiler üstü birlik ve beraberlik sergilediğine vurgu yaptı.

15-16 Temmuz tarihlerinin Türk demokrasi tarihinde bir milat olduğunu dile getiren Başkan Mustafa Çelik, "Yüzyılın ihaneti tarihimize ikinci Vaka-i Hayriye olarak geçecektir. Bu kalkışma millet ve devlet olarak bir araya gelmemize vesile olmuştur. 15 Temmuz olayı başı felaket, ortası zafer ve selamet, sonu da kötülüklerden arınma oldu. Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın dik duruşu ve kararlılığı, sizlerin parti farkı gözetmeksizin meydanlara sahip çıkmanızla ve Rabbimizin yardımıyla zafere ulaştık" diye konuştu.

TÜM PARTİLER VE PARTİLİLER ALANDAYDI

Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne farklı siyasi partilerin yönetici ve üyeleri de katıldı. Ayrımın kalktığı birlik ve beraberliği ön plana çıktığı mitingde siyasi parti il başkanları ve milletvekilleri de birer konuşma yaptı. MHP İl Başkanı Baki Ersoy bu tarihi güne tanıklık etmekten onur duyduğunu belirtirken CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin, her görüşten insanın tek yürek meydanlara doldurmasının önemini vurguladı. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden de "Söz konusu vatansa gerisi teferruattır" ifadelerini kullandı.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, "Türkiye bölünmez, Türk Milleti eğilmez. Gelecek bin yıl bizimdir. Devletin her kademesinde bu hain yapıyla mücadeleyi sürdüreceklerini vurgulayan Karayel, "FETÖ'ye destek veren haindir. En alt seviye de olsa başka seviye de olsa. Bu FETÖ başına kim hocaefendi, Fetullah Gülen diyorsa bunu siyasi söylem gereği değil de samimi olarak söylüyorsa vatan hainidir, ayağını denk alsın. Bunlar PKK'dan da beter." diye konuştu.

"FETÖ DENEN ADAM RESMEN ŞİZOFREN"

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de konuşmasında FETÖ terör örgütünün şeytani planlarını 40 yıldır yaptığını belirtti ve "Ancak bütün planların üzerinde Allah'ın bir planı olduğunu unuttular. Çünkü onlar Allah'tan uzaklaşmışlar. Çünkü onlar Müslümanlıktan uzaklaşmışlar. Çünkü onlar sizin iradeniz ve gücünüzü hesap etmemişler" diye konuştu. Bundan sonra da uyanık olmamız gerektiğini vurgulayan Bakan Özhaseki, "Bunların ömürleri yalan. Her tarafları takiyye. Böyle olunca yarın bir gün hangi ahlaksızın hangi taşın altından çıkacağı belirsiz. FETÖ denen adam resmen şizofren, resmen akıl hastası" dedi.

Konuşmaların ardından Kayseri Cumhuriyet Meydanı'ndan İstanbul Yenikapı'daki Demokrasi ve Şehitler Mitingi hep birlikte izlendi. Miting sonrasında ise siyasiler, idareciler ve yöneticiler toplu olarak halkı selamladı.

Kayseri’deki Demokrasi ve Şehitler mitinginde katılım rekoru kırıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin havadan yaptırdığı çekimler ve tespitler sonucu mitinge yaklaşık 250 bin kişinin katıldığı belirlendi.

Kayseri’deki demokrasi nöbetlerinde en büyük kalabalık 17 Temmuz tarihinde Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelmiş ve yaklaşık 170 bin kişinin nöbete katıldığı tespit edilmişti. Bu rekor Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde kırıldı.

8 Ağustos 2016

İlgili Resimler