Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

Karayel, Türkiye - Afganistan Dostluk Gecesi'nde konuşma yaptı
 
Karayel-Turkiye---Afganistan-Dostluk-Gecesinde-konusma-yapti
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Niğde Belediyesi, Ankara MTTB Şubesi, Kayseri MTTB Şubesi ve Kayseri Birlik Vakfı öncülüğünde 6-7-8 Mart Tarihlerinde Ankara, Kayseri ve Niğde’de, Türkiye Afganistan Büyükelçisi Abdul Rahim Sayed Jan, Afganistan Kabil Milletvekili Baktash Siawash, Ukrayna Afganistan Büyükelçisi Sardar Mohammad Rahmanoghli, Afganistan Hukuki ve Siyasi Araştırmalar Müessesesi Başkanı Masoud Tarshtwal, Afganistan Parwan Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sayed Mobin Hashimi, Niğde Milletvekili Akdeniz Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkanı Erdoğan ÖZEGEN, Mersin Milletvekili Ali Cumhur TAŞKIN, Niğde Valisi Yılmaz ŞİMŞEK, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin KAR, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet GÜVEN, Niğde Belediye Başkanı Rifat ÖZKAN, Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkan Yardımcısı Sait Yusuf, STK ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirilen Türkiye – Afganistan Dostluk gecesine katıldı.

Afganistan’da birçok etnik unsurun bir arada yaşadığının altını çizerek konuşmasına başlayan Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, ulusal veya uluslararası sorunlarımızı çözmek için birlikte ittifaklar yapmak zorunda olduğumuzu ifade etti.

Programda konuşma yapan Afganistan Ankara Büyükelçisi Abdul Rahim Sayed Jan, “Afganistan ile Türkiye ilişkileri 100 yılı aşkın süredir devam etmektedir. Afganistan savaş ve çatışmalardan dolayı Türkiye gibi gelişmişliği yakalayamamıştır. Afganistan geçen 30-40 yılda savaşlarla mücadele etmiş ve gelişebilmek için binlerce şehit vermiştir.” dedi.

Afganistan Ukrayna ve Moldova Büyükelçisi Sardar Mohammed Rahmanoghli ise konuşmasında Afganistan ile Türkiye dostluğunun Osmanlı İmparatorluğu zamanında kurularak günümüze kadar güçlenerek devam ettiğini belirterek “Afganistan’da Türkiye gibi çok uluslu bir yapıya sahiptir ve Afganistan çok uluslu bir ülke olarak kardeşlik içinde yaşamayı Türkiye’den öğrenmiştir. Umuyorum ki ilerleyen zamanlarda Afganistan Türkiye’nin ekonomik ve siyasi güçlenmesini de örnek alarak gerçekleştirecektir” ifadesine yer verdi.

Konuşmaların ardından Afgan geleneksel şarkıları ile Sahne Sanatları Kulübü’nün hazırladığı dans gösterisi ile devam eden program, hediye takdiminin ardından Afganistan’a özgü bir tat olan Afgan pilavı ikramının ardından sona erdi.

09.03.2018

 

İlgili Resimler