Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

İsmail Emrah Karayel'in Kayseri Programı yine çok yoğun geçti
 
Ismail-Emrah-Karayelin-Kayseri-Programi-yine-cok-yogun-gecti
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel,  29 Nisan, 30 Nisan ve 1 Mayıs’ta Kayseri’de şu faaliyetlerde bulundu;

 1. Kaytv'de Neşter proğramında, Ülke ve Kayseri gündemine dair konuları değerlendirdi.

 2. Diyanet-Sen Kayseri İl Teşkilatının , Nisan ayı İl Danışma toplantısına katıldı.

 3. Kayseri Gönüllü Kültür Kuruluşlarının , gençlik platformu oluşum toplantısına katıldı.

 4. Kayseri Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu bisiklet şenliğine iştirak etti.

 5. Nöbetçi Milletvekili olması hasebiyle , İl Teşkilatında düzenlediği basın toplantısında Ülke ve Kayseri gündemi hakkında açıklamalarda bulundu ve Vatandaşların sorunlarını dinleyip bu sorunlara çare bulmaya çalışacağını ifade etti

 6. ESDER Kayseri Şubesinin Talas'da düzenlemiş olduğu sertifika törenine katılıp Kurslarını başarıyla tamamlayan kursiyerlere belgelerini verdi.

 7. Ak Parti İncesu ilçe teşkilatının danışma toplantısında fikirlerini açıkladı.

 8. Ak Parti Melikgazi ilçe teşkilatının danışma toplantısında görüşlerini ifade etti.

 9. Kocasinan ilçesinde yağmur dualarına katıldı.

 10. Pınarbaşı İlçesinde Dedeman Anadolu İmam-Hatip Lisesinin düzenlemiş olduğu kutlu doğum programına katıldı

 11. Pınarbaşı ilçesinde Yarış atı yetiştirme çiftliğinde incelemerde bulundu

Kutlu Doğum Haftası Programı
Pınarbaşı Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından “Kutlu Doğum Haftası” etkinlikleri kapsamında bir program düzenlendi. Okul’un Öğretmen ve Öğrencileri Tarafından düzenlenen programa Pınarbaşı’lı vatandaşlar ve Öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Pınarbaşı Belediyesi Konferans Salonun da gerçekleştirilen programa Ak Parti Kayseri Milletvekilleri  İsmail Emrah Karayel, Hülya Nergis Atçı, İlçe Garnizon Komutanı Erdoğan Mutlu, İlçe Müftüsü Reşat Üstün, Talas İlçe Müftüsü Esat Yapıcı, Okul Müdürleri, Veliler ve Öğrenciler katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Pınarbaşı İmam Hatip Lisesi Müdür Yardımcısı Özer Türk “ Kendimize Rehber, Önder, Seçtiğimiz Peygamber Efendimizi sadece Camilerde değil, uygun olan her zaman ve mekânda Onun şanına yakışı bir şekilde anmak ve anlamaya çalışmaktır” dedi.

Kendisinin de İmam Hatip Lisesi Mezunu olduğunu belirten Ak Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel selamlama konuşmasında Öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Günün anlam ve önemi ilgili konuşmayı ise Talas Müftüsü Esat Yapıcı Yaptı.Konuşmaların ardından Türk tasavvuf Müziğinin ünlü ismi Mustafa Demirci dinleyicilere konser verdi. Okuduğu birbirinden güzel ilahilerle salonu dolduran izleyicilere muhteşem konser veren Sanatçı Mustafa Demirci’yi dinleyen ve söyledikleri ilahilere eşlik eden izleyiciler alkışlarlar sanatçı Demirci’ye sevgi gösterisinde bulundu. Programın sonunda Okul Öğrencileri Hz Peygamber (SAV)’e yazılmış Şiirler, naat ve ilahiler seslendirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Şenliği
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından, bisiklet şenliği düzenlendi. Şenlikte ayrıca, 2016 sezonu ve 5 yeni istasyon açılış töreni yapıldı. Mimarsinan Parkında düzenlenen etkinliğe, AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Emrah Karayel ve Hülya Nergis Atçı, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bisiklet şenliğinde açılış konuşması yapan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Kayseri Türkiye’de hep ilklerin olduğu bir şehir. İlk defa dolmuşun kaldırıldığı dolmuşu olmayan tek şehiriz. Yine aynı şekilde seyyar satıcıların olmadığı, dükkanların önünde mal satılmadığı tek şehiriz. Bir başka teknik özelliğimizde Türkiye’de altyapı konusunda su ve elektrik şebekelerindeki dağıtım otomasyonu sistemini yapan ilk şehirlerden biriyiz.

KAYBİS sistemimiz Türkiye’de bir ilk. Bisiklete önem veriyoruz. Dünya genelinde özellikle bisikletin yaygın bir şekilde kullanıldığını görebiliyoruz. Ulaşım amaçlı yapılan yolculuklarda bisikletin kullanım oranı yüzde 30’lara kadar çıkabiliyor. Kayseri’de ise bisikletin toplum taşımda kullanım oranı yüzde 1’dir. Bunun arttırılması gayreti içerisindeyiz. Bundan dolayı bu tür etkinlikler düzenliyoruz” diye konuştu. 

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel ise, “Bisiklet deyince sadece çocuklukta binilen bir araç gibi anılıyor ama Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Çelik belediyede yaptığı etkinliklerde aslında bunun bir hayat tarzı olduğunu, sağlıklı yaşam tarzı olduğunu görüyoruz. Sadece ulaşım anlamında değerlendirmemek lazım. Kayserimizin tanıtımı anlamında da bisiklet nostaljik bir araç. O açıdan bu etkinliğin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Bisiklet şenliğinde ayrıca, çeşitli yarışmalar düzenlendi.Adana'dan gelen bisiklet ekibinin yaptığı gösterilerde izleyenleri büyüledi. Şenlikte, bisikletle yavaş gitme yarışmasında dereceye girenler protokol tarafından ödüllendirildi. Ayrıca, minik çocuklara yaptıkları bisiklet yarışması sonucu bisiklet hediye edildi. Lastik atma yarışmasında da kura ile seçilen bir yarışmacıya bisiklet hediye edildi.  Yapılan yarışmaların ardından protokolün öncülüğünde 2016 sezonunun startı verildi.

29 Nisan - 30 Nisan - 1 Mayıs 2016

İlgili Resimler