Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
[email protected]

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

ÖZGEÇMİŞ
 

İsmail Emrah Karayel, Kayseri, Tomarza, Akdere (Kelgin)’li Karayel ailesinin çocuğu olarak 1978 yılında İstanbul’da doğdu. İlkokulu Fatih İlkokulu’nda, ortaokul ve liseyi İstanbul İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladı. Amerika’da İngilizce eğitimi gördü ve Kent State University’de Ceza Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. İkinci yüksek lisansını İngiltere’de Canterbury şehrinde University of Kent’de Uluslararası Ticaret Hukuku alanında tamamladı.

Yurtdışı eğitimini tamamladıktan sonra, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) de 5 yıl süre ile batık banka patronlarının ülkeye verdiği zararın giderilmesi amacıyla yurtdışı davalarında görev aldı. Serbest Avukat olan Karayel, Erciyes Üniversitesi’nde Özel Hukuk Alanında Doktora da yapmıştır.

Türkiye’de yeni ve sivil bir Anayasa yapılmasıyla ilgili çalışmalarda aktif görev aldı. Birlik Vakfı Gençlik Kulübü (Genç Birlik) Genel Başkanlığı yaptı. Milli Türk Talebe Birliği’nde (MTTB) 60. ve 61. Dönemlerinde Genel Başkan olarak seçilmiş olup, halen MTTB Genel Başkanıdır. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu üyesidir. Kayseri Tomarzalılar Vakfı Yöneticisidir.

İsmail Emrah Karayel 1 Kasım 2015 ve 24 Haziran 2018 tarihlerinde gerçekleşen Türkiye genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden 26. ve 27.Dönem Kayseri Milletvekili seçilmiştir.

TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu, ve AGİT PA Türkiye Delegasyonu sözcüsüdür.

Ayrıca Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Başkanıdır.

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur.

AK Parti 3. Olağan Kongresinde MKYK üyesi olarak seçilmiştir.

Sosyal ve siyasi sahada fikri ve vakfı faaliyetlere devam etmektedir.

Çok iyi derecede İngilizce, orta seviyede Almanca ve Arapça bilmektedir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.