Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

FETÖ'nün kökleri sonuna kadar kazınacak. Devletimiz bu güçtedir
 
FETOnun-kokleri-sonuna-kadar-kazinacak-Devletimiz-bu-guctedir
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, nöbetçi vekil uygulaması kapsamında vatandaşların sorunlarını dinledi. Öncesinde basın toplantısı düzenleyen Karayel, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. FETÖ'nün kökünün sonuna kadar kazınacağını söyleyen milletvekili Karayel, "FETÖ'nün kökleri sonuna kadar kazınacak ve bu yapılanmalar tespit edilecek. Devletimiz bu güçtedir ve bu kudrettedir. Devletimiz adaletin gereği olarak son derece hassasiyetle bu çalışmaları yerine getiriyor ve kimsenin mağdur olmaması için elinden gelen her şeyi yapıyor. Belki beklenenden daha yavaş süren çalışmalar olabilir ama neticesinde devlet işini bazen yavaş yapar ve mutlaka yapar. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." dedi.

Şirketlere atanan kayyumları değerlendiren Karayel, "Kayseri'de ve ülkemizin çeşitli şehirlerinde ki şirketlere kayyum ataması söz konusudur. Bu süreç içerisinde bizde bu yapıyla ticari bağlantılı kişilerle görüştük. Bu kayyumların şirketlerin faaliyetlerine devam etmesi bizim esas hedefimizdir. Devlet olarak ve hükümet olarak hiçbir şirketin milletin ekonomik değerini, vergi vererek işçi çalışan hiçbir ekonomik değeri yok etmek gibi gayemiz yoktur. Bunlarla ilgili ekonomik sıkıntıların olduğunun farkındayız.

Bunların giderilmeside bizim önceliklerimiz arasındadır. Kayyum meselesi dışında bankaların yapmış olduğu yanlış uygulamalar neticesinde belki ticarette çeşitli daralmalar söz konusu olabilir. Gerek Başbakanımız gerekse ilgili bakanlarımız tarafından bunun kesinlikle kabul edilmeyeceği noktasında açıklama yapıldı. Bunu Kayseri özelinde takip ediyoruz ve yanlış uygulama yapan bankalara gerekli müdahaleleri yapıyoruz. Nakit sıkıntısı olmaması için gerekli çalışmaları yapıyoruz. 2017 yılı başında piyasadaki nakit sıkıntısı da çok daha azalmış olacak." diye konuştu.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, devam eden Fırat Kalkanı operasyonu ile ilgili şunları söyledi:
"Fırat Kalkanı operasyonu Türkiye'mizin önemli gündemidir. Suriye'de ki operasyonumuzun hedefi Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı tehdit unsuru oluşturan yapıların tamamının sınırlarımızdan temizlenmesidir. Şu an ki çalışmalar Türkiye'nin desteği ile Özgür Suriye Ordusu tarafından gerçekleştirilmektedir. Suriye'de en son bin 150 metrekare yer güvenli hale getirildi. Bu alana Türkiye'de ki göçmenlerden ve muhacir kardeşlerimizden gidenler oldu. Türkiye için Suriye'den gelecek tehditler sona erene kadar bu çalışmalar devam edecektir."

FETÖ'nün yurt dışında anlatılması için çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Karayel, "Avrupa'da, Amerika'da, Asya'da ve Afrika'da bunların anlatılması için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bunların neticelerini almaya başladık. En son Körfez ülkelerinde FETÖ terör örgütü olarak tanımlandı. Afrika ülkeleri tarafından da bunlara karşı ciddi bir hareket başlamış durumdadır. Birçok Avrupa ülkesi FETÖ'cü teröristlere kucak açmıştır. Dolayısıyla bunu her aşamada ve her kademede dile getiriyoruz. Türkiye aktif dış politikasına devam etmektedir. Bu çalışmaların hepsini tüm hızıyla yapıyoruz" diye konuştu.

16 Ekim 2016

İlgili Resimler