Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandum Çalışmaları
 
Cumhurbaskanligi-Hukumet-Sistemi-Referandum-Calismalari
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandum çalışmalarında Kayseri’de hemen hemen adım atmadık yer bırakmadı. Ayrıca Yurtdışında da seçmenlerle buluşarak Referandum’da Evet demenin neden önemli olduğunu anlattı.

Haberde, Karayel’in Referandum çalışmaları kapsamında yaptığı bazı ziyaretler, açıklamalar ve fotoğraflar mevcuttur;

HAMASİ SÖYLEMLERLE İNSANLARI KUTUPLAŞTIRMAK SİYASETE YAKIŞMAZ

AK Parti Kayseri Milletvekilleri İsmail Emrah Karayel ve Sami Dedeoğlu, 16 Nisan’da yapılacak referandum öncesi milletvekilleri Sivas Caddesi esnafını ziyaret etti.

Karayel, esnaf ziyaretinde yaptığı konuşmada 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak, "Kontrollü bir darbe girişimiydi" ifadesini kullanan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile "Referandumda 'evet' diyenlerin yedi sülalesini denize dökeceğiz" diyen CHP Milletvekili Hüsnü Bozkurt'u eleştirdi. Açıklamaları talihsiz olarak nitelendiren Karayel, şunları kaydetti: "Bu siyaset etiğine yakışmayan, kullanılmaması gereken sözler bunlar. İnsanları bu şekilde ayrışmaya teşvik etmek, kutuplaşmaya sevk etmek son derece yanlış. Biz bir parti oylaması yapmıyoruz. AK Parti ve MHP’nin birleşerek birlikte oy kullanarak halkın önüne getirdiği referandum süreci içerisinde 'evet' oyunun kullanılması için çaba sarf ediyoruz. Bununla ilgili siyasiler tercihlerini yaptılar.

Avrupa’nın, emperyalistlerin 'hayır' oyu kullandığı yerde, terör gruplarının tamamının Avrupa ile 'hayır' için çalıştığı yerde zaten biz siyasi partilerin görüşlerini bir kenara koyarak 'evet' ile ilgili açıklamalarımızı yapıyoruz. Ama bu zat orada kalabalığın gazına gelerek sanırım bu tür açıklamalar yapmıyor. Bunun hiçbir şekilde mazereti yok. O zaman size '18 adayı hangi anlaşmayla kimler Yunana teslim etti.' diye sorarlar. O zaman size sorarlar adaların teslim edilme sürecinin altında İsmet İnönü’nün imzası var. CHP’nin imzası var, o zaman bunları açıklamak zorunda kalırsınız. Ama böyle hamasi söylemlerle insanları kutuplaştırmak siyasete yakışan bir şey değil."

Kılıçdaroğlu’nu da eleştiren Karayel, 15 Temmuz'un Türkiye’yi parçalama ve işgal girişimi olduğunu belirtti.

15 Temmuz'u basite indiren hiçbir açıklamanın kabul edilemeyeceğini ifade eden Karayel, bu tür açıklamaların 249 şehide ve gazilere saygısızlık olduğunu kaydetti.

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

HUNAT ESNAFINI ZİYARET ETTİLER

Ak Parti’de 16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi çalışmalar yoğun olarak devam ediyor. Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı ve AK Parti Kayseri milletvekili Taner Yıldız, AK Parti milletvekili İsmail Emrah Karayel ile Hunat Mahallesi esnafını ziyaret ederek referandum çalışmaları hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Esnaf ziyaretine Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve AK Parti Melikgazi İlçe Başkanı Sami Kadıoğlu ile çok sayıda partili katıldı.

KARAYEL: “17 NİSAN SABAHI BÜYÜK TÜRKİYE’NİN VE YENİ TÜRKİYE’NİN İLK ŞAFAĞI OLACAK”

Ziyaret sonrası konuşan Karayel şunları söyledi: “Gerek ilçelerimizde gerek şehir merkezimizdeki çalışmalarımız devam ediyor. Bugünde sayın bakanımız Taner Yıldız ile birlikte Kayserimizde meydanda esnafımız ile bir araya geliyoruz. Bu görüşmeler sırasında gerek ‘Evet’ gerekse ‘Hayır’ fikrinin net bir şekilde ifade edilebildiğini görüyoruz. Kararsız olan arkadaşlarımızın hemşerilerimizinde aynı şekilde kafasına takılan hususları sorması bizi son derece memnun ediyor. Bu süreçler içerisinde zaman geçtikçe kararsızların sayısının azaldığını ‘Evet’ oylarının oranının gittikçe arttığını görüyoruz bu son derece güzel bir şey.

Kayserimiz her zaman olduğu gibi kendine yakışan bir oranı çıkaracağını bir kez daha gösteriyor. İnşallah Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Başbakanımızın birlikte Pazar günü gerçekleştirecekleri mitingle birlikte Kayseri’de bunu taçlandırmış olacak.  Ve ondan çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek. Gerek Türkiye’mizde gerek Kayserimizde yüksek bir ‘Evet’ oyu çıkacağına inanıyoruz. Bunu da sahada görüyoruz. Dolayısıyla büyük Türkiye için yeni Türkiye için güçlü Türkiye için herkesin can atarak 16 Nisan’ı beklediğini görüyoruz. 17 Nisan sabahı büyük Türkiye’nin güçlü Türkiye’nin yeni Türkiye’nin ilk şafağı ilk sabahı olacak” ifadelerini kullandı.

 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KARAYEL ve BÜYÜKKILIÇ ORTA SANAYİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Orta sanayide esnaf ziyaretinde bulunarak 16 Nisan'da yapılacak referandum hakkında bilgi verdi. Ziyarete Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ta katıldı.

AK Parti Kayseri teşkilatında 16 Nisan'da yapılacak referandum öncesi 'Evet' çalışmaları tüm hızlıyla devam ediyor. AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel Melikgazi Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç ile Orta sanayi esnaf ile bir araya geldi. Ziyarete AK Parti Melikgazi ilçe başkanı Sami Kadıoğlu'da katıldı.

KARAYEL, REFERANDUM ÇALIŞMARINA ORTA SANAYİ'DE DEVAM ETTİ

Ziyarette esnafın elini tek tek sıkan ve 16 Nisan tarihinde yapılacak olan anayasa değişikliği referandumuyla ilgili bilgiler veren AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, "Referandum çalışımlarıyla ilgili bugün Orta Sanayi esnafı ile bir aradayız. Esnafımızın teveccühünü görüyoruz buda bizi son derece memnun ediyor. Biz kararsızlar konusunda sorduğumuzda onlar bize aslında neyin olduğunu anlatıyorlar. Çanakkale ruhunu anlatıyorlar, 15 Temmuz ruhunu anlatıyorlar. Avrupa'nın bugünkü duruşunun bize nasıl yol göstermesi gerektiğini onların 'Hayır' dediği yerde bizim ne demememiz gerektiğini onlar bize anlatıyorlar. Bizde maddeler konusunda ortaya atılan ve insanların kafasını karıştırmaya yönelik fikirleri de üzerimize düştüğü kadarıyla cevap veriyoruz.

Bu Anayasa değişikliği nasıl ülkemizdeki Cumhuriyeti daha tahkim edeceğini daha nasıl demokrasiyi bir adım daha yukarı taşıyacağını darbelerin ve koalisyonların bu anayasa referandumuyla 'Evet çıkmasıyla nasıl tarihe karışacağını hep birlikte göreceğiz. Bu doğrultuda Kayseri olarak hep birlikte 'Evet' diyoruz" dedi.

Mart -  16 Nisan 2017

 

İlgili Resimler