Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

Başbakan Binali Yıldırım AK Parti Kayseri 6.Olağan Kongresi'nde
 
Basbakan-Binali-Yildirim-AK-Parti-Kayseri-6Olagan-Kongresinde
Başbakan Yıldırım, AK Parti Kayseri İl Başkanlığı 6. Olağan İl Kongresinde konuştu. Bıçaklı saldırıda yaralanan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk’e geçmiş olsun dileğinde bulunarak konuşmasına başlayan Başbakan Binali Yıldırım, "Kayseri bir çok siyaset adamı yetiştirdi. Biz bugüne kadar gücümüzü hep sizden aldık. Kayseri iş yapan ile laf yapanı iyi bilir. Bizim teşkilatımızın yol arkadaşlarımızın en önemli özelliği vefalı oluşlarıdır. AK Parti aynı zamanda bir vefa hareketidir. Görevler makamlar gelir geçer. Bütün görevler bütün makamlar için, bizim için bir imtihandır. Bütün bu makamlar milletin bize emanetidir. Önümüzdeki, omzumuzdaki yük millete aittir.

Bu hareketle bu partide AK Parti’de görev alan herkese, herkes millete karşı sorumluluğunun bilincindedir. Bu partide bayrak elden ele dolaşır. Bizdeki bayrak yarışı spordaki bayrak yarışına benzemez. Bizde bayrağı alan da bayrağı veren de aynı şekilde koşmaya devam eder. Bizde eskilik sadece görev tarihi itibariyledir. Bizim bütün arkadaşlarımız eskimez arkadaşımızdır. Geçmiş yıllarda görev almış arkadaşlarımız ekseriyetle burada. Kayseri’de AK Parti hareketini başlatan yol arkadaşlarımız burada. Vatanı için millet için Türkiye’nin aydınlık yarınları için koşturmaya heyecanla aşkla devam ediyorlar" dedi.

Kayseri'ye yapılan yatırımlardan da bahseden Yıldırım, "Kayseri’nin bizim iktidarımızda yeri çok önemli. Üreten ve ticareti ile göğsümüzü kabartan güzel bir şehir. Kayseri’nin zenginliği etrafındaki illerin de zenginliğidir. Biz baştan beri Kayseri’nin kalkınmadaki öncü rolünü biliyoruz. 16 yıl boyunca Kayseri’ye 17 milyar yatırım yaptık. 2002 yılında ihracatı 351 milyon dolardı, 2016 sonunda Kayseri ihracatta 1 milyar 642 milyona ulaştı. İşte Kayseri farkı bu. Kayseri’de 350 binin üzerinde sigortalı çalışan var. 30 binin üzerinde iş yeri sayısı var. 2002 yılında 3’ü kadın 246 engelli kardeşimiz istihdam ediliyordu. Bu gün 12 bin 779 engelli kardeşimize iş vermiş durumdayız.

Ulaşımda, ekonomide olmazsa olmaz yollardır. Yolları böldük hayatları birleştirdik. Yolları böleriz de vatanı böldürtmeyiz. 672 kilometre bölünmüş yol uzunluğu var. 14 yeni yol projemiz tüm hızıyla devam ediyor. İnşa ettiğimiz sulama projeleri ile 355 bin dönüm araziyi su ile buluşturduk. Kayseri’ye yaptıklarımızın yanında 4 baraj daha yapıyoruz. 3 OSB bölgesinde toplam 1276 parselde 70 bin 700 kardeşimiz iş aş sahibi. Ama yetmez. Kayseri’ye 4 OSB daha yapacağız. Erciyes Master Planı kış turizmleri merkezi haline geliyor. Hava alanına 325 bin yolcu geliyordu. Geçen yıl 2 milyon 150 bine çıktı. Kayseri’ye bu terminal, havalimanı terminali yetersiz geliyor. Çok güzel bir terminal yapacağız. 250 bin metrekarelik arazide çalışmalar başladı. Bu yıl içinde inşaatı başlayacak. Hızlı tren Kayseri’ye geliyor. 28 Mart’ta ihalesi yapılıyor. Yollar kısalacak zaman kısalacak işiniz aşınız daha da artacak. YHT Kayseri’nin zenginliğine zenginlik katacak. 

Büyükşehir ve ilçe belediyelerini de tebrik ediyorum. AK Parti’nin temelinde yerel yönetimler vardır. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında yaptığı hizmetler sonucu AK Parti bu millet iktidar yaptı. 15 yıldır AK Parti’ye desteğiniz devam ediyor" diye konuştu.

Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel’in kongre ile ilgili açıklaması: “ Kayseri 6. Olağan İl Kongremizde Vatan, Millet ve Bayrak sevdalısı Kayseri'nin yiğit insanlarına, Kadın Kollarına, Gençlik Kollarına tüm teşkilatımıza ayrıca güven tazeleyen ve Kutlu Yürüyüşe Devam diyen İl Başkanımız Hüseyin Cahit ÖZDEN’e ve yönetimine başarılar diler, Kayserili hemşehrilerimize teşekkür eder, 6. Olağan Genel Kongremizin Kayserimize ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim.”

24 Şubat 2018

 

İlgili Resimler