Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

AK Parti Dış İlişkiler Başkanlık Heyeti Londra'da temaslarda bulundu
 
AK-Parti-Dis-Iliskiler-Baskanlik-Heyeti-Londrada-temaslarda-bulundu
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker başkanlığında, AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ve Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız’ın bulunduğu heyet başkent Londra'da 4 gün boyunca Birleşik Krallık hükümeti, siyasi partiler ve düşünce kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi ve ardından Türkiye'de yaşanan gelişmelerle ilgili İngiliz yetkilileri, basın, düşünce ve sivil toplum kuruluşlarını bilgilendirildi.

Heyet üyeleri, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) uluslararası medyayı kullanarak Türkiye ile ilgili bilgi kirliliğine yol açmasının önüne geçmek için İngiliz muhataplarına gerçekleri anlatıp olaylara yeni bir pencereden bakma imkanı sundular.

Londra temaslarında İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılma kararının (Brexit) ardından Türkiye ile İngiltere arasındaki ilişkilerin alacağı şekil de gündeme geldi. İki ülke arasındaki ilişkiler bağlamında yeni imkanların açılmasının söz konusu olacağı değerlendirildi.  

Görüşmelerde Suriye ve Irak'taki gelişmelerin de ele alındı ve bu bağlamda Londra’da Türkiye'nin karşı karşıya bulunduğu terör örgütleriyle mücadelesini anlatma imkanı sağlandı.

Heyet şu görüşmelerde bulundu;

- Londra'da Birleşik Krallık Parlamentosu Başkan Yardımcısı Lindsay Hoyle ile görüşüldü

- Liberal Demokrat Parti’nin Dış İlişkilerden Sorumlu Başkanı Milletvekili Tom Brake ile bir araya gelindi

- Parlamento Savunma Komitesi Bşk.Mv.Julian Lewis ile darbe girişimi,Brexit,küresel güvenlik ve terör konularinda görüş alışverişinde bulunuldu

- Uluslararası Strateji Merkezi (IISS) yetkilileri ile Brexit, Avrupa'nın güvenliği, terörle mücadele konularını görüşüldü.

- Türk İngiliz Ticaret-Sanayi Odası Başkan ve üyeleriyle ikili ticaret ve yatırımların artırılması ve ortak projeler geliştirilmesini konuşuldu

- İngiliz Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Başkanı Lord Sharkey ve beraberindeki heyetle 15 Temmuz ve Kıbrıs müzakere süreci konuşuldu.

- İngiltere Muhafazakar Parti Dış İlişkiler Sorumlusu Geoffrey Clifton Brown ve Lordlar Kamarası üyesi Lord Callanan ile görüşüldü

- Türken Vakfı, UETD UK ve Türk toplumunun 48 temsilcisi ile Yunus Emre Enstitüsü’nde istişarelerde bulunuldu

23 - 27 Ekim 2016 

İlgili Resimler