Halk'a Hizmet Hakk'a Hizmettir
ismail.karayel@tbmm.gov.tr

“İnsanların en hayırlısı İnsanlara en faydalı olandır” anlayışıyla kapımız daima herkese açık olacaktır

MTTB'ye Gönül Vermiş İki Cumhurbaşkanı Meclis Başkanı Başbakan ve İsmail Emrah Karayel Birlikte

Meclis Başkanı Sayın İsmail Kahraman ve Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel

Teşekkürler Kayseri Teşekkürler Türkiye İlk Günkü Aşkla Durmak Yok Hizmete Devam

ABD'de AK Partİ Milletvekilleri Kongre Üyeleri ile temasta bulundu
 
ABDde-AK-PartI-Milletvekilleri-Kongre-Uyeleri-ile-temasta-bulundu
AK Parti Milletvekilleri Genel Merkez, Dış İlişkiler Başkanlığı’nın görevlendirmesi ile Amerika Birleşik Devletleri – Washington’da bir dizi temaslarda bulundular.

Amerikan Temsilciler Meclisi ile TBMM AK Parti Grubu adına gerçekleşen görüşmelere Kayseri Milletvekili İsmail Karayel, Bolu Milletvekili Ali Erçoşkun, İstanbul Milletvekili Ravza Kavakcı Kan, İstanbul Milletvekili Osman Aşık Bak, Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik katıldı.

Görüşmelerde başta Suriye konusu olmak üzere, Ermeni Meselesi, Türkiye – Amerika Birleşik Devletleri ilişkileri, Türkiye - İsrail ilişkileri ve FETÖ/ PDY (Paralel Devlet Yapılanması / Fetullahçı Terör Örgütü) hakkında oldukça açık olarak görüş alışverişinde bulunuldu. Amerikan Kongre Üyeleri’nin, AK Parti’li Milletvekillerine yaklaşımı çok iyiydi.

Washington temasları çerçevesinde Milletvekilleri, Kongre'de Cumhuriyetci Üyeler Dana Rohrabacher, Ed Whitfield, Lee Zeldin ile Demokrat Üyeler Gerry Connooly ve Lois Frankel ile çok yararlı görüşmeler yapıp akşam da Amerika Diyanet Merkezi'nde Türk toplumu temsilcileri ile bir araya geldi.

ABD'DE PARALEL YAPININ ETKİSİ

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Emrah Karayel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "ABD’de hem senatörler hem de kongre üyeleri arasında yanlış bilgilendirme gibi bir sıkıntı var. Bunda özellikle paralel yapının ciddi etkisinin olduğunu görüyoruz." dedi.

Türkiye’de devam eden paralel yapıyla mücadelenin burada da yapılması gerektiğini vurgulayan Karayel, "Türkiye ve ABD arasındaki stratejik ittifak 60 küsur senedir devam ediyor; ABD’nin Ortadoğu'daki en stratejik partnerlerinden biri Türkiye'dir." ifadelerini kullandı.

İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın da katıldığı yemekten sonra yaptığı açıklamada, ABD'ye AK Parti Dış İlişkiler Başkanlığı görevlendirmesiyle geldiklerini ifade ederek, önce Kongre'de çok verimli görüşmeler yaptıklarını ve ardından Washington'daki Türk toplumu temsilcileri ile bir araya geldiklerini belirtti. ABD Kongresi'nde vekillerle görüşmeler yaptıklarını ve Türkiye'nin dış politika önceliklerini,

Suriye'deki gelişmeleri ve PKK ile ilgili mücadeledeki son durumu anlattıklarını kaydeden Kan, Amerikalı vekillere Türkiye'deki son gelişmelerle ilgili bilgiler verdiklerini de bildirdi."PYD'nin ABD ile ilişkilerimize zarar getirebileceği endişemizi dile getirdik." diyen Kan, Kongre üyelerinin Türkiye'nin bakış açısına değer verdiklerini gördüklerini dile getirdi.Bu tür ziyaretleri bundan sonra da yapacaklarını aktaran Kan, Türkiye ile ilgili birçok konuda doğru ve direkt bilgilendirmelerin çok önemli olduğunu vurguladı.

Toplantıda ayrıca, Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) Eş Başkanı İbrahim Uyar da heyete ABD’de yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verdi. Amaçlarının Türk Amerikan toplumunu yapılandırmak olduğunu vurgulayan Uyar, Türkiye’nin ABD’de tanıtımı, ülkeler arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesi yönünde faaliyetler yaptıklarını söyledi.

26 Mayıs 2016

İlgili Resimler